Sardínia

 

Apartmány na prenájom a rezorty so stravou priamo na najkrajších plážach Sardínie 🏖

Ponúkame tu príjemné ubytovanie za dobré ceny ako aj luxusné rezorty pre náročných cestovateľov.

Napíšte nám a pošleme Vám ponuku.
info@bellavita.sk

Ostrov Sardínia (SARDEGNA) je pre svoje nádherné pláže nazývaný aj karibik stredomoria. Leží takmer na pol ceste medzi Talianskom a tuniským pobrežím Afriky a má výnimočné postavenie medzi talianskymi a vôbec stredozemnými letoviskami. Nikde inde v oblasti stredozemia nie je možné nájsť pláže, more a prírodu takej krásy a kvality ako práve tu, najviac farbou a bohatstvom pripomínajúce Karibik. Na Sardínii nie sú takmer žiadne veľké mestá a ťažký priemysel a tunajšie pláže patria k najčistejším v Taliansku.

Sardínia nie je známa bohatstvom historických pamiatok, ale napriek tomu ponúka turistom mnoho zaujímavých a pozoruhodných miest, predovšetkým pozostatky kultúry rôznych národov, ktoré v minulosti ostrov ovplyvnili. Prví obyvatelia sa na Sardínii objavili pred 200-150- tisíc rokmi a od tej doby bol ostrov centrom výbojov a stretávania sa kultúr. Výrazne sa do histórie zapísali pôvodní obyvatelia z obdobia rokov 1800-238 pred n.l., po ktorých dodnes na ostrove zostalo viac či menej zachovalých zhruba 7000 záhadných stavieb – nuraghov. Napriek tomu, že ostrov počas histórie patril rôznym štátom, zostávajú Sardovia hrdým národom. Teraz je Sardínia autonómnou oblasťou Talianska s hlavným mestom Cagliari. Tržby z cestovného ruchu patria k najdôležitejším príjmom obyvateľstva. A niet sa čomu diviť – priezračné čisté more, krásne pláže, krasové oblasti, horské masívy, kultúrne pamiatky a spústa výrobkov tradičných remesiel – to všetko vytvára ideálne podmienky aj pre náročných turistov...

S nami spoznáte Sardíniu taká ako je-krásna a s nádhernými plážami. Naše pobyty organizujeme na tých najkrajších miestach ostrova, kde je nedotknutá príroda, kľud, ubytovanie priamo na pláži a s pešou dostupnosťou do mestečka. Aj keď dlho bola Sardínia určená tým solventnejším, naša ponuka je pre všetkých, čo hľadajú peknú dovolenku za dostupnú cenu, ale aj pre náročnejších klientov. Ponúkame ubytovanie v príjemných rezortoch, kde je talianska klientela a nie slovenská alebo česká masová turistika. Zažijete pravú taliansku atmosféru a kvalitné služby.

Náš príbeh: Keď som prvý krát vycestovala s priateľmi trajektom z Ríma na Sardíniu, od prvého začiatku som vedela, že na toto miesto sa budem pravidelne vracať. Očarili ma miestne biele pieskové pláže a neskutočne tyrkysové more. Vždy som pri cestovaní do teplých krajín hľadala pláže s bielym pieskom, ale veľa krát ani v Karibiku nie sú také pláže ako na Sardínii. Sardínia mi ich odhalila v plnej kráse a ja som sa do tohto ostrova doslova zamilovala. Od tohto momentu som na Sardíniu cestovala pravidelne, objavovala pobrežie a hľadala miesta, ktoré sú ideálne pre strávenie dovolenky pri mori- ubytovanie pre náročných cestovateľov ako aj dobrodruhov v rezortoch priamo na tých najkrajších plážach ostrova, v pešej dostupnosti do mestečiek, kde je trh, rybár, obchodíky a reštaurácie. Teraz sa teším, že si naši klienti toto miesto tiež obľúbili a pravidelne sa tu spolu vraciame.