Voňavá Sardínia s nápaditou kuchyňou

Na potulkách Sardíniou nás nemôže nezasiahnuť výrazná sardínska vôňa bylín, kvetov a ovocia. Vôňa, ktorá nás vtiahne. Tak ako si vás získa aj tamojšia kuchyňa.

Všade navôkol nás sa pasú ovce, rastú pomaranče a olivy, z ktorých sa vyrába jedinečný a panenský olivový olej, ktorý sa používa na prípravu takmer všetkých jedál. Táto krajina nás pohltí svojou rôznorodosťou a drsnou panenskou prírodou vo vnútrozemí a naopak svojím pôvabom na pobreží, ktoré je omývané tyrkysovým priezračným morom.

Giro della Sardegna 🇮🇹

giro1Milovníci leta a krásnych pláží, na našej stránke na FB a Instagrame ste si mohli všimnúť, že sme pre Vás pripravili okruh Sardíniou “Giro della Sardegna” 🇮🇹.

Predtým, ako naozaj pocestujeme na tieto prekrásne miesta, zatiaľ sa tam vyberieme len virtuálne. Pridávame príspevky, kde píšeme o rôznych zaujímavostiach tohto krásneho ostrova a o tom, čo sa tam dá počas pobytu robotov poprípade, čo sa oplatí navštíviť.

Veľká Noc v Taliansku

velkanoc1

Buona Pasqua! Ochutnali ste už niekedy tradičný koláč Colomba🕊? Nemôže chýbať počas týchto sviatkov na stole v žiadnej talianskej rodine. Veľkonočné sviatky sú v Taliansku veľmi obľúbené a často dôležitejšie ako napr. Vianoce, v tejto nábožensky založenej krajine sa jedná o hlavnú cirkevnú udalosť.

Vianoce v Taliansku a tradičné Panettone

 

vianoce3Aké je tradičné vianočné menu v Taliansku? Odpoveď nie je taká jednoduchá...v každom regióne tejto prenádhernej krajiny majú totižto iné vianočné menu a tradície. 

Čo je základom talianskej kuchyne?

olivovyolej3

Čaro talianskej kuchyne spočíva v jednoduchosti a v kvalitných potravinách. Práve jej základom je kvalitný olivový olej, ktorý používajú snáď do každého jedla.

Za kávou do Talianska

 

 

Šialka kávy

Un caffè, coffee, káva moja každodenná. Neviem si bez nej predstaviť ráno. Dnes, keď som si vychutnávala svoju obľúbenú šálku kávy spravenú v našom starom, ale spoľahlivom “koťogo”, (už som vám ho raz predstavila vo svojom príbehu na IG a FB, keď sme boli na výlete karavanom) som si uvedomila, akú radosť a pôžitok nám mnohým prináša naša obľúbená káva. A to na rôzne spôsoby. Každý ju máme totiž radi inak.

Culurgiones - typické sardínske cestoviny


Vyskúšali ste už niekedy culurgiones? Tieto ručne robené cestoviny plnené syrom pecorino, zemiakmi, mätou a cesnakom patria do tradičnej sardínskej gastronómie. Písali sme o nich aj v príspevku na našom #girodellasardegna🇮🇹 

 

 

 

 

 

 

Dolce Vita a Prosecco vo Valdobbiadene

Snívajme teraz, cestujme neskôr....

 

bazenVyberte sa s nami na miesto, kde zažijete pravé "Dolce Vita". Predstavujeme vám našu novú destináciu, do ktorej sa po rokoch s veľkou radosťou vraciame, vinársku oblasť Valdobbiadene, odkiaľ pochádza slávne Prosecco. Keď sme prvý krát pred rokmi navštívili túto oblasť, zostali sme očarení. Malebné vinárske prostredie, krásne štýlové ubytovanie v srdci viníc, vynikajúca gastronómia a ešte lepšie prosecco.