Dolce Vita a Prosecco vo Valdobbiadene

Snívajme teraz, cestujme neskôr....

 

bazenVyberte sa s nami na miesto, kde zažijete pravé "Dolce Vita". Predstavujeme vám našu novú destináciu, do ktorej sa po rokoch s veľkou radosťou vraciame, vinársku oblasť Valdobbiadene, odkiaľ pochádza slávne Prosecco. Keď sme prvý krát pred rokmi navštívili túto oblasť, zostali sme očarení. Malebné vinárske prostredie, krásne štýlové ubytovanie v srdci viníc, vynikajúca gastronómia a ešte lepšie prosecco.

 

Na našich pobytoch ponúkame klientom nezabudnuteľné ochutnávky Prosecca priamo vo viniciach a nádherné výlety do okolia Valdobbiadene a celého Benátska. Ak hľadáte nové dobrodružstvá, výnimočné vína, fantastické jedlo a chcete objavovať skryté krásy severného Talianska, ste na správnom mieste.
Ubytovanie a program, ktorý ponúkame sa nachádzajú v historickej zóne Valdobbiadene, kde sa Prosecco vyrába od 16. storočia.
Sľubujeme, že navždy zmeníme váš pohľad na Prosecco.

 

Čo môžete s nami zažiť a čo je v cene pobytu?

 

ubytovanie

UBYTOVANIE vo viniciach v tradičných malebných apartmánoch alebo ubytovanie s bazénom a wellnessom spĺňajú požiadavky aj náročných cestovateľov. Každý detail je čarovný a má svoje miesto. Záhrada či bazén s výhľadom na okolité vinice sú oáza pokoja, kde si ráno vychutnáte kávu a večer pohár Prosecca. Ponúkame aj ubytovanie v pešej vzdialenosti od centra Valdobbiadene. 

 

 

piknik vinica

PIKNIK VO VINICI - obed alebo večera začína jazdou okolo historickej zóny Valdobbiadene a klientom ukážeme zopár pekných vyhliadkových bodov, ktoré by inak nenavštívili. Piknik zahŕňa ochutnávku prosecca, lokálne salámy a syry, ovocie, zeleninu a rôzne špeciality. Ide o Food Wine Pairing koncept, ktorý je malým gurmánskym zážitkom. Je to plnohodnotná náhrada obedu alebo večere. Často sa stáva, že klienti zostanú vo vinici do noci a popíjajú Prosecco pod hviezdami. Nie je kam sa neponáhľať. Podľahnite talianskemu Dolce Vita.
Cena pobytu závisí od zvoleného počtu dní a sezóny, od počtu ľudí a zvolené ubytovanie v tradičnom v apartmáne alebo v B&B s raňajkami, bazénom a wellnessom a zvolený program. Ponuku vám pripravíme na vyžiadanie.

 

cooking

V prípade záujmu zabezpečíme SHOW COOKING s EROSOM PICCOM - obed / večera
min. 4 hodiny / max počet hostí 6
Ide o nezabudnuteľný zážitok. Eros Picco je michelin star kuchár pôsobiaci v Miláne, aktuálne na voľnej nohe. Existujú dve možnosti a to show cooking u nás vo vinárstve alebo večera priamo vo vinici. Ak zostávame vo vinárstve hostia dostanú možnosť sledovať Erosa pri práci a naučiť sa od neho prípravu tradičných talianskych receptov. Večera pozostáva z primo, secondo a dezertu a každý recept ukáže Eros vo verzii tradičnej ale aj v michelin star úprave. Počet hostí je limitovaný aby všetci videli a mohli sa aktívne zapojiť. Nejedná sa o obyčajnú školu varenia, ale je to výnimočný zážitok. Celý čas je k dispozícii delegátka hovoriaca slovensky. Súčasťou večere je samozrejme ochutnávka všetkých šumivých vín - Klasické Prosecco DOCG (Dry a Extra Dry), Rosé, Essenzapari Vintage a zberateľská záležitosť Essenzapari RISERVA. Počas večere sa samozrejme porozprávame aj o výrobe Prosecca a pod. Ak by hostia nevedeli po anglicky, celú konverzáciu bude delegátka prekladať.
Varenie prebieha v našej zimnej záhrade tak, aby mal každý prístup k stolu a s pohárom v ruke mohol pozorovať ako maestro pripravuje svoje kreácie. Eros je nesmierne príjemný človek a konverzácie s ním sú vždy zážitkom.

VEČERA POD HVIEZDAMI S EROSOM - obed / večera
min 4 hodiny / max počet hostí 12
V tomto prípade sa koná večera priamo vo viniciach. Reálne prídu hostia do srdca historickej zóny, kde robievame aj pikniky. Naokolo ich obklopia kopce pokryté vinicami a v tomto prekrásnom prostredí sa odohráva večera pod holým nebom. Súčasťou je uvítacie aperitivo a po večeri fiesta pod hviezdami tak dlho, ako nám vydržia solárne lampy. :) tento výlet je závislý od počasia a v prípade dažďa sa presúva opäť do vinárstva, kde je zimná záhradu.
Súčasťou výletu by malo byť aj kino pod hviezdami.

lod

VÝLET LOĎOU NA OSTROV BURÁNO
min 8 hodín / max počet hostí 6
Plavba malou loďou, ktorá je špeciálne upravená tak, aby sa dostala aj do plytkých miest Benátskej lagúny. Hostí vyzdvihneme minivanom priamo na mieste, kde budú bývať a odkiaľ sa presunieme do jedného z nákladných prístavov. Presun trvá cca 1.5 hodiny. V prístave nás privíta sympatický kapitán s jeho malou, avšak priestrannou loďkou. Prvá plavba 1.5 hodiny je na ostrov Torcello, ktorý bol v celej benátskej zátoke osídlený ako prvý. Treba si uvedomiť, že súkromnou loďou sa plavíme mimo štandardných ciest a Vy tak máte možnosť objavovať nádhernú fauna a flóru neobjavenú turistami. Na ostrove Torcello je pekná bazilika a hostia majú možnosť zbehnúť na verejné toalety. Kým si oni pozrú baziliku a maličký ostrov my pripravíme obed na lodi, prípadne pri vode na tráve. K dispozícii sú syry, saláma, chlieb, cestoviny a samozrejme ovocie. Počas celej plavby je tiež k dispozícii voda a Prosecco. Ďaľšia krátka plavba nás presunie na ostrov Buráno, kde si spravíme buď individuálny rozchod alebo organizovanú prechádzku. Hostia sa väčšinou zastavia na zmrzlinu a neskôr spolu s nami na kávu. Po prehliadke ostrova sa presúvame naspäť do prístavu. Trasa prechádza okolo námestia San Marco v Benátkach. Ak je záujem a čas, zastavíme sa na 30 -60 minút aj tu. Niekedy vybehneme do hotela Danieli na aperitivo a niekedy iba spravíme povinnú fotku s kanálom. Ak je správne načasovanie, záverečnú plavbu sprevádza prenádherný západ slnka, ktorý rozžiari všetky stavby v okolí námestia San Marco. My Vám k tomu samozrejme nalejeme pohár Prosecca a slaná voda spolu s morským vánkom spravia ostatné. Počas plavby si mnohí uvedomia, že Benátky sú oveľa viac ako jeden ostrov. Je to lagúna v ktorej ľudia žijú úplne iným spôsobom. Bez autobusov a áut. deti nemajú bicykle ale skútre. Na malých autobusových zastávkach si robia kúpaliská, stretávajú sa a skáču do vody. A Vy to všetko sledujete s Proseccom v ruke, z paluby malej lode, kde Vám morská voda sem tam šplechne do tváre....

V prípade záujmu o tieto nezabudnuteľné zážitky nás neváhajte kontaktovať Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.