Sicília

Sicília je najväčším ostrovom v Stredozemnom mori a ponúka najviac slnečných dní v Európe. Tento krásny slnečný ostrov Vás uchváti svojou vôňou pomarančových a citrusových hájov, históriou, kultúrou ako aj jedinečným pobrežím. Symbolom Sicílie je sopka Etna s výškou 3343 m, ktorá je na najväčšia v Európe. Hlavným mestom je Palermo, večne pulzujúce historické mesto, ktoré má svoje jedinečné čaro. Ostrov obmývajú tri moria - Stredozemné na juhozápade, Tyrhénske na severe a Iónske more na východe. Na každom kroku vás očarí dych vyrážajúca príroda, romantické sicílske pláže, krásne úpätia pokryté vinicami a horské hrebene, ktorých vrcholky zostávajú i v lete pokryté snehom.

Tradičná sicílska kuchyňa patrí medzi najlepšie na svete. Väčšina jedál pochádza z mora. Jedlá su typicky stredomorské so silným arabským a španielskym vplyvom. Medzi populárne ingrediencie partia mandle, jasmín, rozmarín, mäta a bazalka. Sicílske dezerty sú skutočnou pochúťkou. Za zmienku stoja „cannoli“, teda krehké pečivo plnené sladkým syrom tzv. ricottou. Ponúkame ubytovanie, kde zažijete pravé sicílske čaro, domáce prostredie, doporučíme Vám najlepšie cukrárne v Palerme, tipy na výlet po ostrove, vybavíme taliansku kuchárku, ktorá pre Vás navarí tradičné sicílske jedlá priamo vo Vašej vile.

Náš príbeh: Jedného dňa nás náš kamarát Paolo, ktorý tiež žil v Miláne, zavolal k nemu na Sicíliu. A to bol zážitok. Bývali sme vo vile nad morom kúsok od Palerma. Tento dom má tú najkrajšiu terasu a východ slnka, aký si viete predstaviť. V záhrade rastú citróny a jasmín. Chodievali sme do Palerma na trh s čerstvou zeleninou a ovocím, kde po sebe všetci pokrikovali. Najskôr som si myslela, že sa stále hádajú, ale nie, oni tak bežne komunikujú. Keď nás Paolo zobral ku svojemu strýkovi do Taorminy s výhľadom na Etnu, v blízkosti ktorej mal citrónové sady, zažili sme pravú Sicíliu. Najlepšie involtini di pece spada, teda závitky z mečúňa som jedla iba tam. O pár rokov som sa rozhodla ponúknuť Vám toto krásne miesto, kde si vychutnáte pravú sicílsku atmosféru.